עיצוב גבות

לגבות שלנו ישנה חשיבות רבה בצורת מבנה הפנים שלנו,יש להן את היכולת לשנות את מראה הפנים שלנו מקצה לקצה. ממראה עייף או כועס למראה מתוח וצעיר. כשעיצוב הגבות נכון ומתאים לפנים שלנו הוא יכול להבליט את כל מה שיפה בהן וליצור מראה קורן. כאשר עיצוב הגבות לא מותאם לצורת פנינו, הוא עלול ליצור מראה מבוגר ולא מחמיא.

לפני שניגש לעצב גבות ישנה חשיבות רבה להכרת מבנה הפנים השלנו.

כדי להגיע למראה הרצוי יש לנצל את האפשרויות שהטבע נתן לנו וללכת על פי הקו הטבעי של הגבה, מאחר ולא כל צורה תתאים או תחמיא למבנה הפנים.

עיצוב גבות היא בעצם מריטה של שערות מסביב לגבה על מנת ליצור צורת גבות נקייה, מסודרת שמחמיאה לתווי פנינו ולעיניים שלנו. ברוב הפעמים עיקר המריטה מתבצעת באזור שבין הגבות על מנת למנוע מראה של גבה אחת מחוברת, ובאזור שמתחת לגבה להקנות מראה נקי יותר לעיניים.

ישנן נשים הבוחרות לבצע את ניקוי ועיצוב הגבות בעצמן בבית ולא כמו אחרות שפונות למעצבת גבות מקצועית. ברוב המקרים נשים שמעצבות לעצמן את הגבות יעשו זאת במשך שנים באותה הדרך ובאותה הצורה, הן בוחרות בצורה אחת שהן חושבות שהיא מחמיאה להן או שהן מתבססות על הצורה הטבעית של הגבה, הן נתקעות על אותו הסגנון ללא קשר למבנה הפנים והעיניים כי כך הן התרגלו לעשות.

מעצבות גבות מקצועיות יודעות להתאים את צורת הגבות למבנה העיניים של כל אחת. חשוב מאוד לא להיסחף אחר טרנדים בלבד, יש להקפיד על התאמה של צורת הגבות אצל כל אחת באופן אישי.

עיצוב הגבות שלנו משפיע על מראה הפנים שלנו במידה רבה.

3 דרכים למריטת גבות

ישנן 3 שיטות למריטה של שיער הגבה והן פינצטה, שעווה וחוט. כאשר כל מעצבת גבות בוחרת באיזה שיטה היא מעדיפה להשתמש.

מריטת שערות הגבה לא תעודד צמיחה חדשה כפי שקורה באזורים השונים שבגופנו. לכן חשוב מאוד להקפיד ולתכנן מראש את צורת המריטה, שערה שנמרטה עלולה לא לצמוח חזרה.

לכל שיטת מריטה קיימים מספר של יתרונות וחסרונות ובמקרים מסוימים לא מומלץ להשתמש בחלקן.

עלות עיצוב גבות נעה בין 50- 120 ₪, בהתאם לאזור בארץ. כאשר באזור המרכז המחירים יהיו בטווח גבוה יותר.

לאחר ביצוע עיצוב הגבות שלכן בין אם על ידי שעווה או מריטה בחוט, בסיום הטיפול תתכן הופעת אדמומיות ועור מגורה. כאשר לכל אחת עלולה להופיע ברמה שונה ובהתאם לסוג העור שלה ולעובי השערה. ולכן לאחר הטיפול יש צורך לתת לעור להחלים מהטיפול  שעבר ומומלץ להקפיד על כמה כללים:

  • לא למרוח קרם טיפוח על האזור למשך 24 שעות. במקום זאת ניתן למרוח תכשירי הרגעה טבעיים שיעזרו לעור להירגע ולחזור למצבו הרגיל בצורה הטובה והמהירה ביותר.
  • יש להקפיד ולהימרח בקרם הגנה באזור המטופל ולהימנע מחשיפה ישירה לשמש. זאת מאחר וחשיפה לשמש עלולה להגביר את הרגישות ואף ליצור פיגמנטציה או כתמים באזור המטופל.
  • מומלץ להימנע בשימוש במוצרי איפור למשך 24 שעות, בשל העובדה שאלו עלולים לזהם ולגרות את המקום. 

במידה ומריטת השיער בכל שיטה שתבחר מבוצעת בצורה הנכונה והשערות נמרטו מהשורש עיצוב הגבות יחזיק בממוצע בין 4 ל-6 שבועות. וגם זה משתנה ותלוי מאוד בצמיחת השיער של המטופלת.

לפני טיפול עיצוב גבות חשוב מאוד לא להשתמש במוצרים אשר מכילים חומצות הגורמות להתחדשות של העור. כמו תכשירים המכילים חומצות AHA, שמעודדים חידוש של העור וגורמים לעור יבש ושברירי יותר, דבר שעשוי להסתיים בפציעה וצילוק של העור. ובנוסף לכך, רצוי ומומלץ שלא לבצע עיצוב גבות בזמן המחזור החודשי. העור רגיש יותר יחד עם השינויים ההורמונליים. החוויה של עיצוב הגבות עלולה להיות יותר מורגשת וכואבת.

מריטת גבות בפינצטה

פינצטה היא הכלי המוכר ביותר כשיטה המורטת שיער גבה, אך ברוב המקרים מעצבת הגבות תשתמש בכלים נוספים ואחרים למריטה של הגבות. זאת מאחר ופינצטה משמשת למריטה של שערות בודדות, לכן הפינצטה משמשת את מעצבות הגבות למריטה של שערות סוררות שבתהליך המריטה שהתבצעה על ידי שעווה או חוט הן נשברו או שהן לא נמרטו כלל.

מאחר ושימוש בשעווה או בחוט דורשת מיומנות גבוהה, ביצוע לא נכון עלול לגרום לנזק בעור או לעיוות צורת הגבה ולכן לנשים המבצעות מריטה באופן עצמאי בבית יומלץ להשתמש אך ורק בפינצטה.

מריטת גבות בחוט

בתחילת טיפול מריטת גבות על ידי חוט מעצבת הגבות מחטאת את עור המטופלת ומתכננת את הצורה והעובי הרצויים של הגבות על ידי סימון הגבולות הרצויים.

המריטה מתבצעת בעזרת חוט העשוי מכותנה עבה ואיכותית המצופה בשכבת שעווה אנטי בקטריאלית. חוט זה נקשר לצורת לולאה שמסוגלת לתפוס מספר שערות בו זמנית ותולש אותן מהשורש.

אחד מיתרונות השיטה הזו היא ההתאמה לבעלות עור רגיש הסובל מפצעונים לאחר שעווה. היא תתאים לנשים שאלרגיות לחומרי השעווה. בנוסף, מריטת שערות בחוט היא מדויקת יותר משעווה ואין חשש מקבלת כוויה.

לשיטה ישנם גם כמה חסרונות, בזמן הטיפול יש צורך למתוח את עור העפעפיים על מנת למנוע תפיסה של העור בחוט ופציעה שלו וגם למנוע תפיסה של שערות הריסים ותלישתן, במקביל לכך לבצע את מריטת השערות, לכן הלקוחה צריכה לעזור ולמתוח את העור במקום מעצבת הגבות.

יתר על כן, שיטת מריטה בחוט היא שיטה שלוקחת יותר זמן וכואבת הרבה יותר משעווה. היא עלולה לגרום לצמיחה הפוכה של שערות. זוהי טכניקה הנחשבת לעתיקה.

מריטת גבות בשעווה

בתחילת תהליך עיצוב הגבות בשעווה, מעצבת הגבות מחטאת את אזור הגבות, מורחת חומר המכין את העור לפני הנחת השעווה ורק לאחר מכן מורחת שכבה דקה של שעווה חמימה על השערות ועם כיוון צמיחתן על מנת להסירן, מדביקה על השעווה רצועת נייר מיוחדת לשעווה על האזור ומושכת במהירות, בזמן המשיכה היא מושכת את השערות יחד איתה כאשר הן נתלשות מהשורש.

לעיצוב גבות בשעווה ישנן מספר יתרונות ואחת מהן היא בכך שמריטה לאורך זמן באמצעות השעווה תצמיח שערות רכות ועדינות. היא שיטה מיידית והיא מספקת תוצאות מעולות.

כמו כן, שיטה זו תתאים במיוחד ללקוחות שעבורם טיפול מריטה בחוט או בפינצטה כרוכה בסבל רב, לעומת מריטה בשעווה שידועה כשיטה שהכי פחות כואבת. וגם התוצאה תהיה עור חלק יותר מאחר ובתהליך המריטה השעווה מסירה תאי עור מתים.

לשיטה זו ישנן גם מספר חסרונות כמו זו שמעצבת הגבות חייבת להיות מדויקת ובעלת ניסיון בשימוש בשעווה, זאת מאחר ומריטה בשעווה פחות מדויקת משיטות המריטה האחרות. יתר על כן,  משיכה חזקה ולא נכונה תזיק לנשים בעלות עור רגיש ובנוסף, עלול להופיע גירוי בעור ופצעונים אדומים קטנים  לאחר טיפול שעווה. במקרים נדירים תיתכן גם נפיחות או תגובה אלרגית לחומרי השעווה. וגם, הטיפול לא מתאים לנשים הנוטלות תרופות כמו רואקוטן או נשים הסובלות מעור יבש וסדוק וזאת מחשש לפציעה של העור.

עוד בנושא

טיפול פנים קלאסי

טיפול פנים קלאסי

טיפולי פנים לאקנה

טיפולי פנים לאקנה

טיפול פנים אנטי אייג ינג

טיפולי פנים אנטי אייג'ינג

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support